Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportMedyk Halowym Mistrzem Polski

Medyk Halowym Mistrzem Polski

Dodano: , Żródło: terazKonin.pl
Drużyna Medyka Konin zdobyła tytuł Halowego Mistrza Polski 2010. Koninianki okazały się najlepszą ekipą turnieju finałowego, który odbył się w sobotę w konińskiej hali Rondo. Po raz ostatni Medyk triumfował na parkiecie jedenaście lat temu.

W pierwszym turniejowym spotkaniu podopieczne trenera Romana Jaszczaka zmierzyły się z zespołem 1. FC Katowice. Po pierwszej połowie koninianki przegrywały 1:2. Na szczęście w drugiej partii meczu Medyk zdołał wyrównać, a ostatnie cztery minuty spotkania dały gospodyniom kolejne dwa trafienia. Spotkanie zakończyło się korzystnym rezultatem 4:2.

W kolejnym meczu koninianki zdeklasowały Górnika Łęczna, pokonując gości ze wschodu Polski aż 9:2. Ostatnie spotkanie z Unią Racibórz było walką o tytuł mistrzowski. Aby zdobyć cenne trofeum, Medyk musiał przynajmniej zremisować. Po pierwszej części meczu prowadziły jednak mistrzynie Polski. Unitki dwukrotnie pokonały Katarzynę Jankowską (Anna Żelazko w 8. i Anna Sznyrowska w 14 minucie). Jedyną bramkę dla Medyka zdobyła Sandra Sałata (12 min.).

Koninianki doprowadziły do wyrównania w ósmej minucie drugiej połowy. Raciborska bramkarka skapitulowała po strzale kapitan Medyka – Natalii Chudzik. W tej samej minucie konińscy kibice cieszyli się z prowadzenia. Na 3:2 podwyższyła wyróżniająca się Natalia Pakulska. Chwilę potem na tablicy wyników znów widniał remisowy rezultat. Tym razem na listę strzelców wpisała się Anna Stobba. Końcówka spotkania należała jednak do Medyka. W dwunastej minucie Irina Vasylyuk bezbłędnie wykorzystała sytuację sam na sam, a dwie minuty później wynik spotkania na 5:3 ustaliła Natalia Chudzik.

Najlepszą zawodniczką turnieju ogłoszono Martę Stobbę (Unia Racibórz). Najwięcej bramek (5) zdobyła zawodniczka konińskiego Medyka – Anna Gawrońska. Z kolei tytuł najlepszej bramkarki przypadł Katarzynie Jankowskiej (Medyk Konin).

- Cieszymy się. Zwyciężyliśmy z Unią Racibórz, zespołem w którym występuje plejada znakomitych zawodniczek. Jest to zdecydowanie starsza drużyna od Medyka. Każde tego typu zwycięstwo cieszy. Podziękowania należą się konińskiej publiczności, która niosła moją drużynę do zwycięstwa. Nie będziemy długo świętować, ponieważ czekają nas przygotowania do rozgrywek w Ekstralidze. Życzyłbym sobie, aby taki wynik powtórzył się w czerwcu, gdy na własnym boisku, w ramach ostatniego spotkania w sezonie 2010/2011, podejmować będziemy właśnie Unię Racibórz – powiedział po turnieju trener Medyka Konin Roman Jaszczak.

Poniżej prezentujemy klasyfikację końcową Halowych Mistrzostw Polski Seniorek w Piłce Nożnej:

1. KKPK Medyk Polomarket Konin
2. RTP Unia Racibórz
3. 1. FC AZS AWF Katowice
4. GKS Górnik Łęczna

KKPK Medyk Polomarket Konin: Katarzyna Jankowska, Aleksandra Komosa - Natalia Chudzik (3 bramki), Sandra Sałata (2 bramki), Natalia Pakulska (2 bramki), Anna Gawrońska (5 bramek), Irina Vasylyuk (3 bramki), Dominika Machnacka, Aleksandra Sikora (1 bramka), Marta Woźniak, Hanna Olszańska (1 bramka), Symela Ciesielska, Karolina Grześkowiak, Donata Leśnik.